KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488186
nr 1448 8186
Carl Arne Lundell
(1915-1991), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, 32x45. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44x57 cm
Carl Arne Lundell, svensk tecknare, grafiker och bildhuggare född i Morgongåva 1915, död 1991 .
Utrop:
500 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:19:37
Carl Arne Lundell
Läs mer om Carl Arne Lundell